Samsung, Telefonunuzu da Sterilize Eden Bir Kablosuz Şarj Cihazı Satıyor

Dünya COVID-19 salgınının yıkıcı etkileri ile sonuçlanırken , insanlar aralarındaki mesafeyi tutmanın ve düzenli olarak ellerini yıkamanın virüsün bulaşmasını sınırlamak için önemli araçlar olduğunu öğrendiler. Ancak, akıllı telefon birisinin sahip olabileceği en pis şeylerden biri olarak kabul edildiğinde, el bakımı sadece o anlık temizlik sağlayabilir gidebilir. Müşterilerine antibakteriyel bir mendil içermeyen bir telefon temizleme seçeneği sunmak için Samsung , “10 dakika içinde bakterilerin yüzde 99’una kadar öldürmeyi vaat eden” kablosuz bir UV şarj cihazı satmaya başladı .

ITFIT UV Sterilizatör, Samsung’un Galaxy S20 Ultra’ya sığacak kadar geniş olduğunu söylediği çok dikkat çekici bir beyaz kutu. Bununla birlikte, sadece Samsung akıllı telefonlarla veya Galaxy Buds ve Galaxy Watch gibi kablosuz aygıtlarla sınırlı değildir – eğer başka bir telefon içine girerse, muhtemelen dezenfekte edilebilir (ancak şarj edilmeyebilir). Öğeleri kutuya yerleştirin, bir USB-C güç kaynağına bağlayın ve anahtara basın. Gömülü 10 watt Qi şarj cihazı, işini yaparken güç sağlar.

Resmi bir Samsung tasarımı olmasa da, şirket UV Sterilizatörü, yeniden takılmış aksesuarlara uygulanmış gibi görünen bir Samsung alt markası olan ITFIT ile ortaklık yoluyla satıyor. Samsung için üretilen diğer ITFIT ürünleri kulaklık ve selfie çubukları içeriyor.

Kablosuz UV şarj cihazları yeni değil, ancak koronavirüs salgını sonrasında popülerlikte büyük bir artış gördüler. Samsung, UV Sterilizatörünün SARS-Covid-19’u başarıyla ortadan kaldırdığını açıkça belirtmiyor, ancak son zamanlarda yapılan bir araştırma UVV lambaların “havadan taşınan koronavirüslerin yüzde 99.9’undan fazlasını” öldürebildiğini gösteriyor.

ITFIT UV Sterilizatör şu anda sadece Tayland’da 1,590 baht (yaklaşık 51 $) karşılığında satılıyor, ancak Hong Kong’da da listeleniyor (ancak mevcut değil).

Bu ve buna benzer içeriklerimize sosyal medya hesaplarınızdan ulaşmak isterseniz, bizi youtube ve instagram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Latest posts by Burakhan Gögce (see all)

Burakhan Gögce

Burakhan Gögce

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir