Sosyal Mesafeli Selfie Geliyor!

Patent başvurusuna dayanarak, kullanıcılar başkalarını onlarla birlikte bir sosyal mesafeli grup selfie çekmeye davet edebilecek gibi görünüyor ve daha sonra Apple’ın yazılımı bağımsız olarak çekilen fotoğraflarını tek bir görüntüde parçalayacaktı. Bu birleştirme işlemi kaydedilen video ve canlı akış görüntüleri için de benzer şekilde çalışabileceği öngörülüyor.

Bütün dünyada hâlâ yürürlükte olan sosyal mesafe önerileriyle yeniden normal hayata dönmenin ilk aşamasında her zamanki gibi işe dönmek zor olabilir. Ancak Apple’ın yeni bir patenti bize, bir parça normalliğin – grup özçekimlerinin – en az altı fit uzakta olsak bile nasıl çalışabileceğine dair bir fikir veriyor.

İşte patent başvurusuna göre, nasıl çalışabileceğine dair bir bakış:

Tüm kullanıcılar hem grup selfie’sini hem de orijinalini koruma seçeneğine sahip olacaklar ve görüntüyü yazılımın düzenleme özelliklerine uyduklarını görebiliyorlardı. Yani, örneğin, başka birinin selfie’sinin spot ışığını çaldığını hissettiyseniz, onları arka plana bırakabilir ve kendinizi öne ve merkeze koyabilirsiniz .

Patent, hangi Apple cihazlarının bu özelliğe erişebileceğini tam olarak açıklamıyor. İPad’lere veya iPhone’lara özel olabilir veya her ikisinde de kullanılabilir. İlk olarak Temmuz 2018’de ABD Patent ve Ticari Marka Ofisi’ne sunulduğu göz önüne alındığında, Apple’ın bu özelliği ilk geliştirirken devam eden koronavirüs pandemisi veya sosyal mesafesini göz önünde bulundurmadığı bir önsezim var.

Her zaman olduğu gibi, bunun sadece bir patent olduğunu aklınızda bulundurun – Apple’ın yaptığı gibi, asla bitmiş bir ürüne dönüşmeyecek bir yenilik . Yani sentetik grup özçekimlerinin gerçekte bir şey olup olmayacağını söylemek mümkün değil.

Bu ve buna benzer içeriklerimize sosyal medya hesaplarınızdan ulaşmak isterseniz, bizi youtube ve instagram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Latest posts by Burakhan Gögce (see all)

Burakhan Gögce

Burakhan Gögce

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir