Apple, MacBook Pro Alacakları Üzdü

Yeni 13 inç MacBook Pro modeli ile ilgili önemli bir gelişme yaşandı. Giriş seviyesindeki modellere uygulanacak olan 13 inç MacBook Pro özelleştirme seçeneklerinde fiyatlar iki katına çıktı. Bu artışın kullanıcılar tarafından en çok özelleştirme için tercih edilen bileşenlerden birinde yapılması da dikkatleri üzerine toplamasına neden oldu.

13 inç MacBook Pro modeli için RAM fiyatı 2 katına çıktı

Kısa bir süre önce duyurulan yeni 13 inç MacBook Pro modelinin baz versiyonu, bilindiği üzere 8 GB RAM ile birlikte geliyor. Ancak kullanıcılar, özelleştirme seçenekleri ile 8 GB RAM yerine, ekstra ödeme yaparak 16 GB RAM tercihi yapabiliyor. Daha önce 16 GB RAM tercihi için 100 dolar ekstra ödeme talep ediliyordu. Şimdi ise Apple tarafından iki kat artış ile 200 dolar ekstra ödeme talep edilmeye başlandı.

RAM fiyatlarında neden iki katlık bir artış olduğu da merak konusu haline gelmiş durumda. Sadece dolar fiyatında değil, euro fiyatlandırmasında da benzer bir artış söz konusu. Apple Türkiye tarafında ise 8 GB RAM yerine 16 GB RAM tercih etmek isteyen bir kullanıcının, 1600 TL ödemesi gerekiyor. 16 GB RAM tercihi ile birlikte baz model 13 inç MacBook Pro fiyatı, 12800 TL seviyesine kadar çıkmış oluyor.

Bu artışın RAM fiyatlarındaki bir dalgalanmadan mı kaynaklandığı, yoksa doğrudan Apple tarafından alınan bir fiyat artışı kararı mı olduğu konusunda şu an için net bir bilgi bulunmuyor.

Bu ve buna benzer içeriklerimize sosyal medya hesaplarınızdan ulaşmak isterseniz, bizi youtube ve instagram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Latest posts by Burakhan Gögce (see all)

Burakhan Gögce

Burakhan Gögce

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir