Twitter artık web uygulaması üzerinden tweet zamanlaması dönemini başlattı.

Bazen bir tweet için harika bir fikriniz olabilir, ancak hemen paylaşmak istemeyebilirsiniz. Bir grup üçüncü taraf aracı zaten tweet zamanlaması sunarken, Twitter’ın kendisi web uygulaması için yeni bir özellik başlattı.

İlk olarak Twitter’ın Kasım 2019’da tweet planlamasını test ettiğini duymuştuk ve 28 Mayıs Perşembe günü, şirket bu özelliği hepsine yaydığını duyurdu.

Kullanışı çok kolay. Sadece tweet’inize dokunun ve ardından oluşturma penceresinin altındaki metninizin altındaki takvim simgesini tıklayın.

Ardından, tweet’in görünmesini istediğiniz saati ve tarihi seçin (ipucu: saat dilimine özellikle dikkat edin). Son olarak, “onayla” düğmesine tıklayın, artık planlamanız hazır.

Perşembe günü düşen bir diğer yeni özellik de Twitter’ın web uygulamasını kullanarak bir tweet taslağını kaydetme yeteneğidir.

Taslağı Twitter’ın web uygulamasına kaydetmek için, oluşturma penceresinin sol üst köşesindeki “x” işaretini tıklayıp “kaydet” i tıklamanız yeterlidir. Geri dönmek istediğinizde, oluşturma penceresini açın ve sizi bekliyor olduğunu bulacağınız “gönderilmemiş tweetler” e gidin.

Ancak dikkat edin – şimdilik, en azından, web uygulamasına kaydedilen taslaklar mobil uygulama ile senkronize edilmeyecek ve istenildiği gibi çalışmayabilir.

Diğer son güncellemelerde Twitter , tweet’lerinize kimlerin yanıt verebileceğini seçmenize olanak tanıyan ve size sohbete kimlerin katkıda bulunabileceği konusunda daha fazla kontrol sağlayan bir özellik sunmaya başladığını söyledi.

Bu ve buna benzer içeriklerimize sosyal medya hesaplarımızdan ulaşmak isterseniz, bizi youtube ve instagram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Diğer teknoloji içeriklerimize ulaşmak isterseniz, buradan ulaşabilirsiniz.

Latest posts by Burakhan Gögce (see all)

Burakhan Gögce

Burakhan Gögce

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir