Konumunuzu Sormak veya Bildirim Göndermek İsteyen Google’ı ve Can Sıkıcı Bildirimlerini Durdurun

Bir web sitesi size her bildirim gösterme veya konumunuzu bilme istediğinde bulunduğunda bu sinir bozucu tarayıcı isteklerini yanıtlamaktan bıktıysanız, birkaç tıklama ile mesajları sonsuza kadar kapatabilirsiniz.

Chrome

Açılır menüden Ayarlar> Gelişmiş (aşağı kaydır)> İçerik ayarları’nı seçin.

Chrome’un içerik ayarlarından, her birini devre dışı bırakmak için ‘Konum’ ve ‘Bildirimler’i ayrı ayrı tıklayabilirsiniz. Bu, web sitelerinin konumunuzu bilmesini ve size bildirim göndermesini önlerken açılır pencereleri sonsuza kadar engelleyecektir.

Chrome (Android)

Android cihazlarda bulunan Chrome’un mobil sürümünde de aynı ayarlar yapılabilir. Tarayıcıda konum ayarlarını masaüstünde yaptığımız gibi açıkça devre dışı bırakmasak da (bariz faydalı nedenlerden dolayı), favori web sitelerinizden biri sizi bu tür istemlerle rahatsız ediyorsa, bunları engelleyebilirsiniz.

Sağ üst köşedeki Chrome menü düğmesinden Ayarlar’ı seçin. Ayarlar altında, Gelişmiş > Site ayarları seçeneğine gidin. Burada hem Konum hem de Bildirimler için ayrı ayarları bulabileceksiniz, varsayılan ayar “Önce sor” olarak ayarlanmıştır, bunları “Engelle” olarak ayarlayabilirsiniz.

Bu ve buna benzer içeriklerimizi sosyal medya hesaplarınızdan takip etmek istiyorsanız, bizi youtube ve instagram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Latest posts by Burakhan Gögce (see all)

Burakhan Gögce

Burakhan Gögce

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir