Whatsapp’a Gelecek Olan Yeni Özellikler

Popüler mesajlaşma uygulaması Whatsapp’a girenler için sürpriz bir gelişme oldu. Koronavirüs sonrası kullanımı çok ciddi şekilde artan uygulamada bir çok değişikliğe gidiliyor.

WhatsApp geliştiricileri uygulamanın Android beta sürümünü güncellediler. “2.20.171” olarak kodlanan yeni beta sürüm, dün iOS platformuna gelen QR kod özelliğini Android kullanıcıları için de getiriyor.

WhatsApp’ın iOS platformundan sonra Android platformu için de beta güncellemesi olarak kullanıma sunduğu QR kod özelliği, kullanıcıların profil paylaşmak için QR kodlar oluşturabilmesini sağlıyor. Bunun sayesinde kullanıcılar, kendi hesapları için oluşturacakları QR kodları arkadaşlarına gönderebilecek ya da arkadaşlarının kendileri kodlarını taratabilecekler. Bu sayede kullanıcıların profillerini paylaşmaları eskisine göre çok daha kolay bir hal almış olacak.

Bu güncelleme özellikle WhatsApp Business kullananların işine fazlasıyla yarayacak.

Eğer sizler de Android platformundaki WhatsApp beta programına dahilseniz, yeni özelliği kullanabilmek için uygulamayı güncelleyebilirsiniz. Kararlı sürüme sahip kullanıcıların özelliği ne zaman kullanmaya başlayabilecekleri ise şimdilik bilinmiyor.

Home Office yaygınlaştığından dolayı WhatsApp’a bilgisayarından girenlerin sayısı epey arttı. WhatsApp ise kullanıcılardan gelen geri bildirimleri dikkate alarak önemli bir özelliği daha resmen hayata geçiriyor.

Telefonlarda olduğu gibi WhatsApp Web için dark mode / koyu arayüz / siyah tema desteği de geliyor. Yani gece modunda, siyah renkte WhatsApp’ı bilgisayardan kullanmak çok yakında mümkün olabilecek. Ancak diğer yandan WhatsApp kullananları kötü bir haber de geldi.

Bu ve buna benzer içeriklerimize sosyal medya hesaplarımızdan ulaşmak isterseniz, bizi youtube ve instagram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Bizimle iletişime geçmek için sosyal medya hesaplarımızı veya iletişim sayfamızı kullanabilirsiniz.

Latest posts by Burakhan Gögce (see all)

Burakhan Gögce

Burakhan Gögce

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir