Yapay Zekanın Toplumdaki Rolü

Yapay Zekanın Toplumdaki Rolü

AI, görüntüleyenleri büyüleyen filmlerde sergilendi. Dünyamızın geleceğini tasvir etme şekli günümüzde sıklıkla gerçeğe dönüşmüştür. Yapay zekanın etkisi, esasen modern yaşamı yeniden tanımladı.

Makine öğrenimi ve yapay zeka teknoloji dünyasına yayılıyor ve bunu önümüzdeki yıllarda da sürdürecek. Bunun web geliştirme ve tasarımı üzerinde doğrudan etkisi vardır.

AI’nın rolü aşağıdaki gibi özetlenebilir:

  • Modern makinede “Makinenin Rolünüzü Oynatmasına İzin Verebilirsiniz” varsayımı üzerine kurulu temel bir teknolojidir. Örneğin, üretim, geri dönüşüm, geliştirme, tasarım, ulaşım, altyapı üretimi ve daha fazlası, insanlar yerine makineler tarafından kontrol edilebilir.
  • İnsan gibi davranan akıllı ve akıllı makinelerin gelişimini vurgular. Örneğin, AI özellikli bir makine, bir doktorun bir görüntüdeki hastalıkları tanımlamasına yardımcı olabilir, hem hava hem de kara trafiğini kontrol edebilir.
  • Sosyal dinleme, veri analizi ve yüz tanımayı geliştirerek güçlü insan bağlantıları oluşturarak kullanıcı deneyimini artırır. Bu, şirketlerin müşterilerinin davranışlarını ileri ve samimi bir seviyede bilmelerini sağlar.
  • Tıpkı insanlar gibi verimli çalışmayı sağlamak için sanal robotlar ve yenilikçi teknoloji ile donatılmıştır. Örneğin, Amazon tarafından geliştirilen bir sanal asistan olan Alexa olarak adlandırılan Amazon Yankı.

Yapay Zekanın Geleceğini Öğrenin

AI, şu anda dünyanın en sıcak teknolojisi. Teknoloji uzmanlarına göre, AI önümüzdeki birkaç yıl içinde müşteri iletişiminin yaklaşık% 90’ını etkileyecek.

Aşağıda AI’ın pembe geleceğini destekleyen bazı noktalar listelenmiştir:

  • Yapay zekanın benimsenmesi, tüm iş endüstrilerindeki işin doğasını değiştirecektir. Örneğin , robot hamburger şefi Flippy’den Bingo Box’a – her ikisi de Çin’deki operasyonları tamamen insansız hale getirdi. Tabii ki kasiyersiz süpermarket Amazon Go da var. IBM’e göre, perakende satışların% 85’i ve tüketici ürünlerinin% 79’u 2021 yılına kadar tedarik zincirlerini planlamak için AI kullanmayı hedefliyor.
  • Bir işletme ve müşterileri etkileşime girdiğinde, AI farklı ve daha gelişmiş yollarla yardımcı olmaya başlayacaktır. Sosyal medya, web matrisleri ve sistem matrislerinden toplanan veriler üzerinde tahmine dayalı analizi tamamlayacaktır. Bütün bunlar kaliteli ürün ve hizmetler yaratmada yardımcı olabilir.
  • Giderek daha fazla sayıda işletme, AI’nın sitelerinin kullanıcı deneyimini geliştirmek için kullanacağını belirtti. UX özellikleri, kullanıcının web siteleri ve uygulamalarla ilgili deneyimini geliştirebilir.

Robot sürücüler uyuklamaz, dikkati dağılmaz, trafik kurallarını çiğnemez, insanların sahip olmadığı radar gibi algılayıcıları nedeniyle çevreden, bağlantı yetenekleri nedeniyle de trafikteki tüm diğer araçların ne yaptığından ve yapacağından yüksek düzeyde haberdardır.

Cem Say
Latest posts by Burakhan Gögce (see all)

Burakhan Gögce

Burakhan Gögce

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir